WhatsApp 24 Saat İçinde Kaybolan Durum Özelliğini Yayına Aldı

WhatsApp’ın yeni yayına aldığı özelliyle beraber kullanıcıların durumları ayarladıkları taktirde, 24 saat içerisinde silinebilecek. Bu özellikle beraber durumların içerisinde fotoğraf, GIF ya da video da olabilecek.

WhatsApp’ın en son 8 yıl önce düzenlediği ‘durum’ bölümü, Yeni özellikler ile beraber artık renkli ve aktif olacak. Bildiğiniz gibi WhatsApp’ın durum kısmına yalnızca yazı yazabiliyorduk. Bundan sonra WhatsApp kullanıcıları, durum bölümünde 24 saat içerisinde kaybolacak şekilde fotoğraf, GIF ya da video kullanabilecekler. 

Şirketten yapılan açıklamaya göre kullanıcılar, listelerinde bulunan herkesin durumlarını takip edebilecekler. Ayrıca bu özelliğin uçtan uca olacak şekilde şifrelendiği belirtiliyor ki bu haberin bizi pek ihya ettiğini söyleyemeyiz. Zira uçtan uca şifreleme özelliğinin ne kadar güvenilir olduğu konusunda hala şüpheler mevcut.

Facebook’un aslında Snapchat özelliklerini bir bir kopyalamasına alışığız. Messenger’a ve Instagram’a getirilen özellikleri sizlerle daha önce paylaşmıştık. Fakat WhatsApp’a getirilen bu özellik, uygulamanın yalnızca mesajlaşma özelliğinden sıyrılıp tıpkı Instagram gibi bir sosyal ağ haline dönüşmesini sağlayacak.

Güncelleme bugün yani 22.02.2017 tarihinde tüm sistemlerde aynı anda yayına alınması bekleniyor.Bir Cevap Yazın